30 min.
Reżyseria:
Miłosz Sakowski
Scenariusz:
Miłosz Sakowski, Marcin Kubawski
Zdjęcia:
Kacper Zieliński
Montaż:
Miłosz Sakowski
OBSADA:
Anna Dymna, Mateusz Nędza, Łukasz Simlat, Justyna Jeleń, Łukasz Proch, Michał Wojciechowicz, Adam Cybulski
OPIS FILMU:

Tomek potrzebuje pieniędzy. Oszukuje starszą kobietę metodą „na wnuczka”. Kiedy wydaje się, że wszystko idzie zgodnie z planem, kobieta nagle demaskuje oszusta i zamyka go w mieszkaniu. Staruszka proponuje mu układ. Tomek dostanie pieniądze, ale musi udawać jej wnuczka przed pracownikiem socjalnym, który przyjdzie sprawdzić czy niedołężna kobieta ma opiekę rodziny. Jeśli zobaczy, że nie ma – kobiecie grozi przeniesienie do domu pomocy społecznej.

[źródło: http://filmpolski.pl/]

NAGRODY:

  • 2015 Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”)-Nagroda za krótkometrażowy film fabularny za „intensywną emocjonalnie podróż rozpiętą pomiędzy łzami a śmiechem. Za świetne kreacje aktorskie Anny Dymnej i Mateusza Nędzy oraz brawurową reżyserię, która pozwala nam całkowicie zanurzyć się w historii”
  • 2015 Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”)-Nagroda Dziennikarzy za „najbardziej zuchwały numer na wnuczka w polskim kinie”
  • 2015 Sopot (Sopot Film Festival)-Nagroda Główna w konkursie filmów krótkometrażowych „World Shorts & Short Anima” uzasadnienie jury: „Jurorzy uznali, że to najbardziej spełniony film fabularny w tegorocznym konkursie. Reżyser w znakomity sposób posłużył się elementami języka filmowego. Udało mu się skonstruować przekonujące relacje między bohaterami i świetnie poprowadzić dobrze dobranych aktorów”
  • 2015 Nowogard (Festiwal Filmu – Malarstwa – Muzyki „Lato z Muzami”)-Nagroda Główna „Laur Cisowy”
  • 2015 Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”)-Nagroda Główna w Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych
  • 2015 Kołobrzeg (Kołobrzeski Festiwal Filmowy „Sensacyjne Lato Filmów”)-Nagroda w konkursie „First Shot”
  • 2015 Gdynia (Gdynia Film Festival)-Nagroda Specjalna Jury (w Konkursie Młodego Kina) Nagroda „Legalnej Kultury”