Podczas pierwszej edycji Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM to widzowie zadecydują o tym, który z filmów otrzyma festiwalową nagrodę. Szansę na to wyróżnienie ma dziewięć obrazów – najciekawszych tytułów sezonu 2015/16, które przedpremierowo i premierowo pokazywane będą w Świdnicy.

Wśród 9 premierowych tytułów widzowie świdnickiego wydarzenia wybiorą ten, który ich zdaniem jest najbardziej wartościowy. W wyścigu o laur udział biorą: „Baby Bump” Kuby Czekaja, „Demon” Marcina Wrony, „Jersey Boys” Clinta Eastwooda, „Klezmer” Piotra Chrzana, „Letnie przesilenie” Michała Rogalskiego, „Mustang” Deniz Gamze Ergüven, „Noc Walpurgi” Marcina Bortkiewicza, „Syn Szawła” Laszlo Nemesa oraz „Wołanie” Marcina Dudziaka. Zwycięzca Nagrody Publiczności wyjedzie ze Świdnicy ze statuetką zaprojektowaną przez Olech Glass Studio.

Jurorów na seansach nie będzie brakowało – wszystkie karnety na Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM zostały wyprzedane w ciągu zaledwie tygodnia. Widzowie wciąż mogą nabywać bilety na pojedyncze pokazy w cenie 5 złotych. Do dnia 10 listopada do nabycia w Regionalnej Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Świdnicy (ul. Wewnętrzna 2), natomiast w trakcie trwania Festiwalu w holu sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Start sprzedaży godzinę przed rozpoczęciem pierwszego seansu.