Warsztaty Operatorskie

spektrum_facebook_coverphoto_warsztaty_operatorskie
Warsztaty bezpłatne, skierowane do osób w wieku 16-19 lat.


Dolnośląska Szkoła Wyższa zaprasza na warsztaty filmowania lustrzanką cyfrową i warsztaty filmowania z powietrza.

Warsztaty będą składały się z dwóch części.

W pierwszej zostanie omówiona krótka historia cyfrowych „lustrzanek filmowych”. Uczestnicy zapoznają się następnie z podstawowymi zasadami wykonywania ujęć filmowych. Dowiedzą się, jak najlepiej wykorzystać właściwości matrycy aparatu fotograficznego, aby wykonywane ujęcie filmowe miało odpowiednią głębię ostrości. W trakcie zajęć uczestnicy nakręcą wywiady na ustalony wcześniej temat i sfilmują je aparatem fotograficznym.

Druga część warsztatów poświęcona będzie bezzałogowym statkom powietrznym (dronom) Omówione będą zastosowania dronów w służbach publicznych na przykładzie modelu dostępnego na zajęciach. Uczestnicy poznają budowę quadrocoptera i jego możliwości. Na koniec przy sprzyjającej aurze odbędzie się lot modelu, który przy zachowaniu bezpiecznej wysokości dla tego obszaru wykona zdjęcia filmowe okolicy. Lot będzie również filmowany przez uczestników lustrzanką filmową z pierwszej części warsztatów. Po powrocie zostanie zmontowany film z udziałem uczestników.

12176362_1670221779888541_246328490_o

Bogdan Bugajski – jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, ukończył także studia podyplomowe z Realizacji Filmowej i Telewizyjnej. Pracował jako fotoreporter we wrocławskim oddziale „Gazety Wyborczej”, a także jako operator kamery w studiu ATM, m.in. przy produkcji reality show „Dwa Światy”. W Dolnośląskiej Szkole Wyższej jest obecnie specjalistą ds. obsługi studia telewizyjnego. W Centrum Badawczo-Projektowym Gier i Animacji „Digital Masters” prowadzi zajęcia z zakresu filmowania z powietrza oraz wybranych form fotograficznych.

Piątek 13.11.15, Rynek 43 (sala teatralna, Świdnicki Ośrodek Kultury)

Od godziny 13.00 do 17.00 odbędą się 2 warsztaty:

  1. Warsztat filmowania lustrzanką cyfrową (2 godziny)
  2. Warsztat filmowania z powietrza (2 godziny).

 

Regulamin warsztatów