12 listopada (niedziela) // 20:00

 

Ostatni dzień festiwalu to wieczór pełen wrażeń. Czterodniowe święto kina zakończymy w towarzystwie jazzowego fenomenu ostatnich miesięcy. 12/11 listopada w Świdnickim Ośrodku Kultury (sala teatralna), odbędzie wyjątkowy i jedyny koncert zespołu EABS (w poszerzonym składzie) – Tego dnia, na specjalne zaproszenie wrocławian, na scenie pojawi się też brytyjski mistrz instrumentów dętych, przedstawiciel wyspiarskiego renesansu jazzu – Tenderlonious, który zagra gościnnie na flecie i saksofonie altowym.

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu POSŁUCHANE 3.0, którego autorem jest Fundacja Ładne Historie.

Płyta pt. „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)” w całości poświęcona jest twórczości legendy polskiego jazzu – Krzysztofowi Komedzie. „Repetitions” to analiza twórczości artysty z lat 1962-1967. To powtórka Komedy mniej znanego, a zarazem dogłębniej zbadanego. Album jest sumiennie wyselekcjonowaną dawką utworów zaaranżowanych przez Krzysztofa Komedę do etiud baletowych, filmów fabularnych, krótkich metraży, dokumentów, animacji oraz kompozycji ilustrujących wiersze polskich poetów recytowanych po niemiecku. Starannie dobrane kompozycje, konteksty filmów z których pochodzi muzyka, a także teksty Marka Pędziwiatra tworzą z krążka „Repetitions” pewnego rodzaju concept album o kondycji ludzkiej duszy w XXI w.

EABS to tegoroczny laureat „EMOCJI”, nagrody przyznawanej przez Radio Wrocław KULTURA, w kategorii MUZYKA za kreatywne i nowoczesne rekonstruowanie muzycznej przeszłości, którego można doświadczyć odsłuchując debiutanckiego albumu grupy – Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda). Krążek został świetnie przyjęty przez krytyków i dziennikarzy muzycznych. Album przez niespełna dwa miesiące od premiery zebrał blisko 30 recenzji! Zespół swój materiał prezentował już na dużych festiwalach – Spring Break , XJazz, Good Vibe, Nowa Muzyka czy Przystanek Woodstock.

Bilety na koncert w cenie 35 PLN można nabyć za pośrednictwem GOING oraz stacjonarnie w Informacji Turystycznej w Świdnicy. W dniu wydarzenia bilety będą dostępne w centrum festiwalowym Spektrum na piętrze Świdnickiego Ośrdoka Kultury. Partnerem tego wydarzenia są Świdnickie Noce Jazzowe.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej POSŁUCHANE.