III Świdnicki Jednodniowy Maraton Filmowy

8 listopada (wtorek) // 09:00-21:00 // Galeria Fotografii, Rynek 44

 

8 listopada 2016 r. w Galerii Fotografii odbędzie się III Świdnicki Jednodniowy Maraton Filmowy organizowany przez Młodzieżową Radę Miasta Świdnica. Wybrane filmy będą dotyczyć różnych aspektów problemu tolerancji. Maraton skierowany jest przede wszystkim do młodzieży, jednak na projekcje zapraszamy każdego !

Równolegle z Maratonem Filmowym zaplanowana została akcja charytatywna. Cegiełki będzie można nabyć w szkołach gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych od członków Młodzieżowej Rady Miasta Świdnica, w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ulicy Długa 33, lub (bezpośrednio przed seansami) w Galerii Fotografii.

Całkowity dochód ze sprzedaży cegiełek przeznaczony zostanie na zorganizowanie ferii zimowych dla dzieci w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcjach oraz zakupu cegiełek!

mrms_web
 Na maraton towarzyszący festiwalowi SPEKTRUM zaprasza Młodzieżowa Rada Miasta Świdnica

 

Godziny seansów:

9.00 – pokaz edukacyjny + dyskusja

11.30 – pokaz edukacyjny + dyskusja

17.00 – „Moja chuda siostra”

Reżyseria: Sanna Lenken 

Obsada: Rebecka Josephson, Amy Diamond, Henrik Norlén

Czas trwania: 105 MIN.

Opis Filmu: Katja jest utalentowaną łyżwiarką moja-chuda-siostra-original-3547figurową, stale zajętą w szkole lub na treningach. W domu to na niej, a nie jej siostrze Stelli, skupia się prawie cała uwaga rodziców. Stella podziwia starszą siostrę i stara się ją naśladować. Pewnego dnia Stella odkrywa, że z Katją dzieje się coś złego: dziewczyna cierpi na zaburzenie odżywiania, które może kosztować ją życie. Stella chce powiedzieć rodzicom, ale Katja wymusza na niej przysięgę, że tego nie zrobi. To jednak zbyt duże brzemię dla tak młodej dziewczyny.

Rozwijająca się choroba stopniowo niszczy relacje między wszystkimi członkami rodziny. [źródło: vivarto.pl]

Nagrody:

  • 2015 MFF w Berlinie – Najlepszy film w sekcji Generation Kplus
  • 2015 Göteborg Film Festival – Nagroda Publiczności

19.30 – „Oddychaj”

Reżyseria: Mélanie Laurent

Obsada: Lou de Laâge, Joséphine Japy, Roxane Duran, Isabelle Carré, Alejandro Albarracín

Czas trwania: 91 MIN.

Opis filmu: Charlie prowadzi życie typowej 17-oddychaj-vivartolatki – pełne  spotkań z przyjaciółmi i małych namiętności. Znajduje się w tym momencie życia, kiedy nie jest się już dzieckiem, ale też nie
można powiedzieć, że jest się dorosłym. Jest zdolna, ambitna i piękna, jednak nie wolna od wątpliwości, rozczarowań i przede wszystkim samotności. Pojawia się Sarah. Nowa w klasie, intrygująca i zadziorna. Ma osobowość i zawsze jest gwiazdą – w szkole, na imprezach, wśród dziewczyn i chłopaków. Sarah zbliża się do Charlie, a ta zakochuje się w niej. Intensywnie i nieodwracalnie. Sarah daje jej coś nowego, ale nie na długo – szybko znajduje szczęście u boku kogoś innego. Charlie jest zagubiona i zraniona, a takie uczucia bywają niebezpieczne. Nawet dla niej samej.

[źródło: vivarto.pl]

Nagrody:

  • 2014 MFF Młodego Widza Ale Kino! – Najlepszy pełnometrażowy film dla młodzieży
  • 2015 Berlinale – Nagroda Dziecięcego Jury Generacji Kplus – Najlepszy film pełnometrażowy
  • 2015 Berlinale – Nagroda Międzynarodowego Jury Generacji Kplus – wyróżnienie specjalne dla filmu pełnometrażowego