Pisarz, scenarzysta, reżyser,kurator.
W swojej działalności skupia się na styku sztuki współczesnej i kina. Kurator Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Badacz i znawca filmu eksperymentalnego. Absolwent programu reżyserskiego i scenariuszowego w Szkole Wajdy. Pomysłodawca nagrody filmowej PISF i MSN na produkcję filmu fabularnego dla artysty z pola sztuk wizualnych.

Reżyser i scenarzysta filmu Performer (wspólnie z Maciejem Sobieszczańskim), który podczas Berlinale 2015 zdobył nagrodę Think: Film Award. W uzasadnieniu werdyktu jury mogliśmy przeczytać: „kreatywne wykorzystanie medium filmowego dla artystycznego uchwycenia i oddania geopolitycznych kontekstów, a co za tym idzie poszerzenia zakresu estetycznych doświadczeń i stymulację zmian w perspektywie ich postrzegania”.
Performer został zaprezentowany także w Tate Modern w Londynie w maju 2015.

Autor powieści: W połowie puste (wyd. Lampa i Iskra Boża, 2010), której bohaterem jest Oskar Dawicki. Kurator w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Kurator licznych wystaw w najbardziej prestiżowych instytucjach w Polsce i za granicą. Ostatnio m.in. dużego przeglądu współczesnej sztuki polskiej Co widać. Polska sztuka dzisiaj (2014), wystawy Nowa sztuka narodowa (2012) oraz retrospektywy Oskara Hansena (MACBA Barcelona 2014, Museum Seralves Porto 2015).