sobota 11.11 / 21:15

BILETY: 5 PLN

35 min.
Reżyseria:
Maciej Stuhr
Scenariusz:
Maciej Stuhr
Zdjęcia:

Maciej Puczyński
Montaż:
Michał Edelman, Mateusz Nowakowski
OBSADA:
Eliza Rycembel, Agata Różycka, Zofia Domalik, Hanna Skarga, Dominika Kryszczyńska, Henryk Simon, Marcin Bubółka, Kamil Suszczyk, Dawid Ściupidro
OPIS FILMU:

„Milczenie polskich owiec” to debiut Macieja Stuhra w roli reżysera i scenarzysty! Po raz pierwszy w historii warszawskiej Akademii Teatralnej jej wykładowca zrealizował wraz ze swoimi studentami krótkometrażowy film fabularny.

W przytulnej knajpie w jednym z polskich miast dochodzi do serii mniej lub bardziej przypadkowych spotkań młodych ludzi. Dzieli ich sporo, ale łączy jedno: wszyscy próbują znaleźć choć cienką nić porozumienia z drugim człowiekiem. Każde z nich robi to na swój sposób.

Mariano na przykład nie ma żadnych problemów z mówieniem wprost tego, co go boli, ale również co go kręci i podnieca. Kompletnie nie zważa na to, że słowa mogą ranić i być trudne do zniesienia dla Amelii, jego uwielbiającej komedie romantyczne dziewczyny. Zygmunt usilnie pragnie zwierzyć się ze swoich skrytych fantazji, ale tylko obcą osobę jest w stanie obdarzyć dostatecznym zaufaniem. W konfrontacji z byłym kochankiem jest zdecydowanie mniej wylewny. Malwina, która za wszelką cenę pragnie podbić filmowy świat otwiera się, ale dopiero przed kamerą. Tylko wtedy może być tak naprawdę sobą. Z kolei dziewczyna z telefonem potrafi być zarówno potulną, godzącą się na wszystko owieczką, aby za chwilę stać się nieprzebierającą w słowach ostrą laską.

Cichą obserwatorką tych wszystkich często bardzo zabawnych, czasem smutnych, ale i wzruszających spotkań jest kelnerka. Ona również ma swój sposób na radzenie sobie z otaczającą rzeczywistością…

FESTIWALE:

  • 2017 Warszawski Festiwal Filmowy