Aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, urodził się 5 kwietnia 1980 roku w Dusznikach. Wrocławską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną ukończył w 2004 roku.

Zaraz po studiach związał się na cztery lata z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Na deskach teatralnych zadebiutował jeszcze przed ukończeniem uczelni, w 2003 roku w sztuce „Azyl” wg Maksyma Gorkiego w reżyserii Krystiana Lupy w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Debiutem filmowym Wojciecha Mecwaldowskiego była rola w „Dniu świra” Marka Koterskiego z 2002 roku. Od tego czasu w rolach epizodycznych bądź drugoplanowych wystąpił w około 24 produkcjach, z których do ważniejszych należą: „Pręgi” (Magdalena Piekorz, 2004), „Lejdis” (Tomasz Konecki, 2008), „Aleja gówniarzy” (Piotr Szczepański,2007), „Bezmiar sprawiedliwości” (Wiesław Saniewski, 2006), „Kto nigdy nie żył…” (Andrzej Seweryn, 2006), „Testosteron” (Andrzej Saramonowicz, Tomasz Konecki, 2007), „Kochaj i tańcz” (Bruce Parramore, 2009). Za rolę w filmie Dominika Matwiejczyka „Rzeźnia numer 1″ otrzymał nagrodę w kategorii młody aktor na Young Film Festival we Wrocławiu w 2006 roku.

PWystępował także w licznych serialach. Gościnnie wystąpił w „Klanie”, „Fali zbrodni”, „Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście”, „Kryminalnych”, „Niani”, „Pitbullu” i „Ojcu Mateuszu”. Ważniejsze role – bohaterów drugo- i pierwszoplanowych zagrał w „Pierwszej miłości”, „Tangu z aniołem”, a przede wszystkim – w „39 i pół”, „Trzecim oficerze”, „Tancerzach”, „Stacji” i „Usta, usta”.

Wojciech Mecwaldowski wystąpił również w teledysku Reni Jusis do piosenki „Niemy krzyk”.