13 listopada (niedziela) // 11:45 // Sala Teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury

WSTĘP WOLNY

Jak i czy można stworzyć dobry film w zaledwie 48 godzin?

13.11, o godz. 11.45 zapraszamy na krótkie spotkanie z Konradem Domaszewskim – filmoznawcą i prawnikiem z wykształcenia, wielokrotnym laureatem konkursu filmowego 48HFP w Warszawie, Katowicach i Wrocławiu. W 2012r. film w jego reżyserii „Ile stopni ma ciepły głos” zwyciężył warszawską edycję 48HFP. Konrad w filmowej ekpie Sahimodo Pictures, z którą startuje, pełni również role: aktora, scenarzysty i reżysera.

W trakcie spotkania gość opowie o tym, jak napisać scenariusz krótkometrażowego filmu w zaledwie kilka godzin, jak zrobić film, który podbije serce widza i jury i dlaczego warto kręcić krótkie metraże. Po spotkaniu zapraszamy na projekcje kilku, wyróżnionych w tym roku w konkursie 48HFP, filmów.

O 48 HOUR FILM PROJECT

Konkurs organizuje w Polsce Fundacja Przestrzeń Filmowa z Warszawy. Do tej pory odbyło się: sześć edycji w Warszawie, cztery w Katowicach, dwie we Wrocławiu i jedna w Krakowie.

Na całym świecie konkurs 48HFP organizuje 135 miast, a udział w nim może wziąć każdy, niezależnie od wieku, wykształcenia i doświadczenia w branży filmowej.

Zasady są proste: każda ekipa, która zgłosi się do edycji w jednym z ww. miast ma tylko 48 godzin na wymyślenie, napisanie scenariusza, nakręcenie oraz zmontowanie krótkometrażowego filmu w oparciu o trzy obowiązkowe elementy: bohatera, rekwizyt i linijkę tekstu oraz w utrzymaniu jednego z dwóch wylosowanych gatunków/tematów.

Zwycięzców oraz laureatów w 12 kategoriach wybiera profesjonalne jury – cenieni twórcy z branży audiowizualnej, a przedstawiciele najlepszej ekipy otrzymują nagrody rzeczowe, statuetkę i bilety do USA, gdzie lecą reprezentować swoje miasto na międzynarodowym finale FILMAPALOOZA. Tam walczą z najlepszymi filmami, które powstały na całym świecie o kolejne nagrody, a najlepsi wyróżnieni z FILMAPALOOZY będą mieli pokaz filmu na Short Film Corner w Cannes.

Filmy, które zaprezentujemy:
  • „Cisza” – ekipa Catching Stars – nagrody w 2. edycji 48HFP Wrocław 2016 w kategorii: najlepsza reżyseria, najlepsze zdjęcia, najlepsza muzyka komponowana.
  • „Za murem nic nie ma” – ekipa Bierz i kręć – nagrody: publiczności oraz nagroda za najlepsze wykorzystanie gatunku w 4. edycji 48HFP Katowice 2016.
  • „Zwłoka” – ekipa Sashimodo Pictures – nagrody w kategorii: najlepsza kreacja bohatera i nagroda dla najlepszego aktora za rolę „synusia” oraz za najlepszy plakat filmowy – 6. edycja 48HFP Warszawa 2016.
  • „U MAR SP 2” – ekipa Odtrąceni przez langustę – nagroda publiczności w 6. edycji 48HFP Warszawa.

 

Miłych wrażeń i zachęcamy do kręcenia krótkometrażowych filmów:

Fundacja Przestrzeń Filmowa
www.przestrzenfilmowa.org
Strona konkursu 48HFP: www.48hfppoland.pl