Jury Konkursu Polskich Filmów Krótkometrażowych

Przemysław Chruścielewski przemyslaw

Montażysta filmowy, absolwent PWSFTViT w Łodzi (w latach 2012-2015 wykładowca tejże uczelni). Montażysta ponad 50-ciu filmów dokumentalnych i fabularnych, które zdobyły łącznie więcej niż 200 nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach, m.in. w Locarno, Lipsku, Clermont-Ferrand, Toronto, Moskwie, Vidreres, Krakowie i Badalonie. Podróżnik i turysta motocyklowy. Odpowiedzialny za montaż takich filmów jak: „Ostatnia Rodzina”, „Serce Miłości”, „Tonia i jej dzieci”, „Ojciec i syn”, „Deep love”. Współpracował ze Szkołą Wajdy oraz Wydziałem Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Twórca warsztatów dokumentalnych w Polsce i za granicą m.in. w Ułan Bator i Pekinie.

 


Błażej Hrapkowicz

blazej

Prezenter telewizyjny i radiowy, krytyk filmowy, konferansjer. Gospodarz programu „Kino Mówi” w Ale kino+. Prowadzi audycję „Hrapkowidz” w radiowej Czwórce. Publikował m.in. w „Kinie”, na portalach „dwutygodnik.com” i „filmweb.pl”. Współautor książek poświęconych twórczości Terry’ego Gilliama, Davida Cronenberga i Davida Lyncha, a także anglojęzycznej publikacji dotyczącej kina Europy Środkowo-Wschodniej („Eastern Promises”). Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych (FIPRESCI) i Koła Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Laureat Grand Prix Konkursu im. Krzysztofa Mętraka. Czterokrotnie nominowany do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 


Emilia Mazikemilia

Studiowała filozofię i zarządzanie kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od 2014 roku związana z Fundacją Ad Arte w Poznaniu, w której jest odpowiedzialna za koordynację projektów i współpracę międzynarodową. Zrealizowała kilkanaście interdyscyplinarnych projektów w obszarze kultury audiowizualnej, działań edukacyjnych oraz projektów promujących polskie kino za granicą. Od 2015 roku jest programerką i koordynatorką programu Short Waves Festival – festiwalu filmów krótkometrażowych, którego 11. edycja odbędzie się w marcu 2019 roku w Poznaniu.