10.11.2018 (sobota), godz. 9:30 – 11:30
Świdnicki Ośrodek Kultury, Świdnica, Rynek 43


79 min
Reżyseria:
Kaspar Jancis, Henry Nicholson, Riho Unt
Scenariusz:

Mike Horelick, Kaspar Jancis
Zdjęcia:

Ragnar Neljandi
OPIS FILMU:

10-letni Morten pragnie być marynarzem tak jak jego tata. Niespodziewanie zostaje obsypany tajemniczym proszkiem, kurczy się do rozmiaru owada i staje się kapitanem swojej łodzi! Jednak żeglowanie to nie taka prosta sprawa… Szczególnie gdy nie jest się jedynym członkiem załogi. Jakim kapitanem okaże się chłopiec?
Morten będzie musiał wykazać się nie lada odwagą, by znaleźć sposób na uratowanie statku przed zatonięciem, zawalczyć o przyjaciół i odkryć drogę powrotu do prawdziwego świata.

Po filmie rozmowa!

Czy marzyliście kiedyś, aby posiadać piękny statek, być jego kapitanem i wypłynąć w nieznane? Jeśli tak, koniecznie musicie poznać 10-letniego Mortena, chłopca o niesamowitej wyobraźni i niepohamowanej wierze w marzenia. Zapraszamy młodych widzów na film „Kapitan Morten i Królowa Pająków”, a także na spotkanie i dyskusję po filmie, podczas której zastanowimy się wspólnie nad tym, czy bohaterowi udało się zdobyć prawdziwy skarb ukryty przez piratów. Odkryjcie wraz z Mortenem, co jest prawdziwą miarą szczęścia i co oznacza przysłowie „nie wszystko złoto, co się świeci”.

Rozmowę z najmłodszymi widzami poprowadzi Martyna Stec.