10.11.2018 (sobota)
Klub Bolko, Świdnica, pl. Grunwaldzki 11
start 23:00 (wejście od 22:30)


Tegoroczną edycję Spektrum zamkniemy podróżą przez mniej lub bardziej znane melodie lat 80. i 90. Zapraszamy na koncert Adama Byczkowskiego – Better Person oraz potańcówkę na wysokim poziomie w Klubie Bolko przy Placu Grunwaldzkim 11 w Świdnicy.

Better Person zakotwiczył w Berlinie i wydał płytę, na której kiczowaty pop końca XX w. potraktowany został zupełnie poważnie. Byczkowski stawia na brzmienia przypominające lata 80. z ich kulturą pościelowych ballad. Kiedy tęsknie śpiewa: „I need somebody/ somebody that really cares”, w piosence Somebody Cares brakuje tylko saksofonu z Lily Was Here Candy Dulfer lub Careless Whisper George’a Michaela. Rozmarzone piosenki Better Person kapitalnie wykorzystują napięcie między zdystansowaniem a szczerością. Są o tyle nietypowe na mapie polskiej muzyki, że wcześniej nikt chyba nie wpadł na pomysł, by brzmienia z lat 80. (gdy Niemcy czy Szwecja były dla Polaków egzotyczną krainą) potraktować zupełnie poważnie. Łatwo sięgnąć po środki i brzmienia sprzed 30 lat, trudniej napisać tak dobre piosenki jak Better Person i ominąć pułapkę sentymentalizmu.

Wydarzenie zostanie połączone z taneczną imprezą w duchu lat 80. i 90. W tę nietuzinkową podróż zabierze nas dziennikarz radia RAM, Maciek Przestalski oraz przedstawicielka wrocławskiego kolektywu regime brigade, Julia Bartosz. Ekipa Regime to młodzi ludzie z pasją w sercu i z otwartymi na rozwój umysłami. Od kilku lat starają się zamieszać kulturalnym życiem Wrocławia i wprowadzić do niego świeżość i zaskoczenie.

Nie może Was zabraknąć :)

BILETY:

  • Karnetowicze 10 zł (wyłącznie za okazaniem karnetu)
  • Cena regularna 15 zł

Bilety będą dostępne online na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury (www.bilety.sok.com.pl) oraz w dniu imprezy w klubie Bolko.