4. Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM pozostaje imprezą, która wierzy w swoją publiczność.

Organizatorzy imprezy wybierają do konkursu pełnych metraży 10 najciekawszych tytułów sezonu. W zestawie znajdują się premiery i przedpremiery, podzielone równo między filmy polskie i zagraniczne. Wybrana dziesiątka ma oddawać charakter festiwalu i przybliżać tytułowe „Spektrum” tego, co było najważniejsze w ostatnich kilkunastu miesiącach w kinie artystycznym. W programie znajdą się najgłośniejsze filmy pokazywane podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, czy tytuły prezentowane w trakcie Berlinale oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

W konkursie na swojego faworyta głosuje festiwalowa publiczność. Właśnie widzowie są jedynym jurorem w Konkursie Głównym SPEKTRUM.

W konkursie wystartują:


 

SPEKTRUM odbędzie się w dniach 6-10 listopada w Świdnicy. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na staranną selekcję nastawioną na najlepsze kino przyszłego sezonu – Świdnicę odwiedzi wielu znakomitych gości, których nazwiska w ostatnim czasie pozostają na ustach wszystkich. Sprzedaż karnetów rusza 16.10, pojedyncze bilety będą natomiast dostępne od 19.10.

Organizatorami pozostają niezmiennie Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa. Wydarzenie finansowane jest ze środków Miasta Świdnica i ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.