Organizatorzy Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM zapraszają 13 listopada na poranek rodzinny, podczas którego zostanie wyświetlony film familijny „Za niebieskimi drzwiami”. Przed projekcją na widzów będzie czekał specjalny poczęstunek, a na sam koniec  z spotka się z nimi reżyser obrazu, Mariusz Palej

Festiwal SPEKTRUM, zgodnie ze swoją nazwą, prezentuje kino najróżniejszych gatunków i najróżniejszych emocji skierowane do różnych odbiorców. W tym roku odbędzie się specjalny pokaz dla najmłodszych i ich rodziców. Film familijny „Za niebieskimi drzwiami”, który zostanie pokazany na festiwalu 13 listopada o godz. 10:00, zabierze widzów w niezwykłą podróż. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci – ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele – magiczne, kolorowe ptaki. Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz… Magiczne drzwi prowadzą do świata „we śnie”. Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać i tak tajemniczego, że można się go bać. Ten film to pierwsze, zrealizowane z takim rozmachem i efektami specjalnymi polskie kino, które spodoba się całej rodzinie. Pokazuje jak wielką wartością jest siła tkwiąca w rodzicielskiej miłości.

Przed filmem na publiczność będzie czekał poczęstunek w postaci ciastek i kawy. Z kolei po projekcji reżyser „Za niebieskimi drzwiami”, Mariusz Palej, spotka się z widzami, by porozmawiać z nimi o swoim dziele. Warto zaznaczyć, że obecność filmu w programie SPEKTRUM jest wynikiem współpracy organizatorów z komisją filmową Wroclaw Film Commision, która podobnie jak rok temu została partnerem festiwalu. Dzieło Mariusza Paleja zostało wsparte przez Dolnośląski Fundusz Filmowy.

Przypomnijmy, że 2. edycja Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM odbędzie się w dniach 9–13 listopada. W programie imprezy znalazły się najgorętsze filmy tegorocznych światowych festiwali, takie jak: „Ja, Daniel Blake”, „Toni Erdmann”, „Rara”, „Plac Zabaw” czy „Egzamin”. Na widzów czeka także konkurs najlepszych polskich krótkich metraży. Odbędą się również projekcje pozakonkursowe, wśród których znajdą się m.in.: „Moje córki krowy” i „Generał Nil”. W czwartek, 10 listopada odbędzie się performatywne czytanie fragmentów scenariusza współtworzonego przez Olgę Tokarczuk do filmu Agnieszki Holland „Pokot”. Całość wyreżyseruje Martyna Majewska. W programie także spotkania z gośćmi (m.in. Marian Dziędziel, Krzysztof Majchrzak, Kazimierz Kutz i Bartosz M. Kowalski), wystawy („Wszystkie kolory Kieślowskiego” i „reKONSTRUKCJA”).

SPEKTRUM będzie miał dodatkowo swoją muzyczną odsłonę. Przy okazji otwarcia festiwalu publiczności zaprezentuje się w niej zespół Makabreski. W sobotę 12 listopada odbędzie się impreza Wszystkie Stany Brzmienia, podczas której wystąpią: Slime, Wojciech Urbański i Maciej Głębocki.