Wrocławska Fundacja Filmowa i Świdnicki Ośrodek Kultury zapraszają na specjalne pokazy przedfestiwalowe w ramach festiwalu filmowego SPEKTRUM!

Tournée dotrze do większych i mniejszych miejscowości Dolnego Śląska, do młodszej i starszej widowni, skupi na kinie całe spektrum dolnośląskiej publiki.

Gdzie będziemy?

24.10 (poniedziałek), godzina 17:00

  • Kino Zbyszek w Dzierżoniowie

28.10 (piątek), godzina 18.00

31.10 (poniedziałek), godzina 18.00

05.11 (sobota), godzina 17.00

  • Dworzec Główny we Wrocławiu (wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/663487457150569/)

Pokaz przygotowany we współpracy z Kolejami Dolnośląskimi

07.11 (poniedziałek), godzina 17:00

  • Centrum Kultury w Pieszycach (wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/260088751055009/)

 

Wszystkich zainteresowanych mieszkańców zapraszamy na film „Mustang” w reżyserii Deniz Gamze Ergüven.

Film, którego światowa premiera miała miejsce podczas zeszłorocznego festiwalu w Cannes, jest laureatem m.in nagrody sieci kin Europa Cinemas Label. Nominowany był do Oscara oraz Złotych Globów w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny”.

O filmie:

Akcja filmu rozgrywa się na tureckiej prowincji. Jest wczesne lato, właśnie skończył się rok szkolny. Lale i jej cztery siostry wracają ze szkoły i oddają się niewinnym zabawom z chłopcami. Okazuje się jednak, że według członków lokalnej społeczności zachowanie młodzieży jest wysoce niemoralne. Wybucha skandal, który będzie miał daleko idące konsekwencje. Dziewczyny zostają uwięzione w areszcie domowym, a dorośli, zgodnie z miejscową tradycją, poszukają dla nich mężów, których mają poślubić – nawet wbrew własnej woli. Bohaterki jednak nie zrezygnują łatwo z młodzieńczego pragnienia wolności.

Więcej informacji:

http://spektrumfestiwal.pl/2015/mustang/

http://gutekfilm.pl/film/mustang/

ZWIASTUN PL: https://www.youtube.com/watch?v=50bcv7B7UcM

 

///

 

W ramach przedfestiwalowego tournée, festiwal SPEKTRUM zaprasza uczniów na specjalne pokazy dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Pokazy odbędą się w:

  • II Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu
  • III Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu
  • Świdnickim Ośrodku Kultury
  • Centrum Kultury w Pieszycach
  • Zespół Szkół w Marcinowicach.

Uczniowie obejrzą krótkometrażową etiudę fabularną „Dzień babci” Miłosza Sakowskiego, faworyta zeszłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Warszawie.

O filmie:

Tomek potrzebuje pieniędzy. Oszukuje starszą kobietę metodą „na wnuczka”. Kiedy wydaje się, że wszystko idzie zgodnie z planem, kobieta nagle demaskuje oszusta i zamyka go w mieszkaniu. Staruszka proponuje mu układ. Tomek dostanie pieniądze, ale musi udawać jej wnuczka przed pracownikiem socjalnym, który przyjdzie sprawdzić czy niedołężna kobieta ma opiekę rodziny. Jeśli zobaczy, że nie ma – kobiecie grozi przeniesienie do domu pomocy społecznej.

Więcej informacji:

http://spektrumfestiwal.pl/2015/dzien-babci/

FRAGMENT FILMU: https://vimeo.com/151899564