9. Festiwal Filmowy
Spektrum
24-29 października 2023
24-29 października 2023

Filmy44

Pełny metraż Krótki metraż

Konkurs Spektrum

Konkurs Spektrum to 10 najciekawszych tytułów sezonu przybliżające tytułowe „Spektrum” tego, co było najważniejsze w ostatnich kilkunastu miesiącach w kinie artystycznym. W programie znajdą się najgłośniejsze filmy pokazywane podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, czy tytuły prezentowane w trakcie Berlinale oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. O tym, który z nich wyjedzie ze statuetką zadecyduje świdnicka publiczność.

Areszt Otwarty

Współpraca festiwalowa z Aresztem Śledczym w Świdnicy sięga 2010 roku i pierwszych edycji Festiwalu Okiem Młodych. Działanie realizowane z osadzonymi na oddziale więziennym sukcesywnie ewoluowały od spotkania raz do roku, przez regularne projekcje, po wręczanie przez więźniów swojej własnej nagrody Kinematografek.

Pełny metraż Krótki metraż

Konkurs Okiem Młodych – Fabuła

W sekcji fabularnej międzynarodowego konkursu Okiem Młodych biorą udział filmy nieprzekraczające 30 minut twórców do 35. roku życia.

Główne nagrody przyzna Jury złożone z członków branży filmowej i artystycznej, ale filmy konkursowe po raz kolejny oceni również Jury lokalne złożone z uczestników terapii zajęciowej w Mokrzeszowie.

Nagroda główna – statuetka i nagroda pieniężna
Nagroda uczestników Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie – Niepełny kadr

Konkurs Okiem Młodych – Dokument

W sekcji dokumentalnej międzynarodowego konkursu Okiem Młodych biorą udział filmy nieprzekraczające 30 minut twórców do 35. roku życia.

Główne nagrody przyzna Jury złożone z członków branży filmowej i artystycznej, ale filmy konkursowe po raz kolejny oceni również Jury lokalne złożone z osadzonych w Areszcie Śledczym w Świdnicy.

Nagroda główna – statuetka i nagroda pieniężna
Nagroda osadzonych w Areszcie Śledczym w Świdnicy – Kinematografek

Konkurs Okiem Młodych – Animacja

W sekcji animacji międzynarodowego konkursu Okiem Młodych biorą udział filmy nieprzekraczające 30 minut twórców do 35. roku życia.

Zwycięzcę wyłoni trzyosobowe jury złożone z członków branży filmowej i artystycznej, a twórca najlepszego filmu otrzyma statuetkę oraz nagrodę pieniężną.

Konkurs Amatorski Okiem Młodych

W sekcji amatorskiej międzynarodowego konkursu Okiem Młodych biorą udział filmy nieprzekraczające 30 minut twórców, którzy nie ukończyli 21. roku życia oraz nie są uczestnikami szkół filmowych.

Główne nagrody przyzna Jury złożone z członków branży filmowej i artystycznej, ale filmy konkursowe po raz kolejny oceni również Jury lokalne złożone z przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miasta Świdnica.

Nagroda główna – dyplom
Nagroda Młodzieżowej Rady Miasta Świdnica – nagroda rzeczowa

Set Free

W ramach nowej mini sekcji Set Free pokażemy 3 filmy krótkometrażowe oraz jeden pełnometrażowy, których wspólnym mianownikiem jest chęć lub/i pozwolenie sobie, na bycie kim chce się być i jak chce się żyć, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania czy płci.

Animator 2022 on tour: Konkurs Animator.pl

Zestaw nagrodzonych filmów animowanych z ostatniej edycji MFF Animator w Poznaniu.

Save the changes
Save the changes